11 marek polskich skarpetek_r
Fun fashion

11 marek kolorowych skarpetek made in Poland

Za to między innymi lubię blogować – zaskakujących rzeczy się dowiaduję:) Nie miałam zielonego pojęcia, że mamy w Polsce multum marek, które robią kolorowe skarpetki. Doliczyłam się 11 brandów, które specjalizują się w wesołych skarpetach. Ekstra!

Zaczynając pracę nad tym tekstem, planowałam zebrać w jednym miejscu producentów kolorowych skarpetek z całego świata. Miało być o Happy Socks ze Szwecji, Jollysocks z Brukseli, Sock it to me z USA itd. Z polskich skarpetowiczów znałam tylko Many Mornings. Potem przez przypadek natrafiłam na firmę Kabak, a potem na kolejną, kolejną i kolejną polską firmę z kolorowymi skarpetkami. Jak już doliczyłam się siedmiu twórców znad Wisły, wiedziałam, że to będzie jednak wpis o wesołych skarpetkach designed & made in Poland.

Poznajcie polskie marki kolorowych skarpetek (kolejność przypadkowa):

MANY MORNINGS

Many Mornings to firma z Aleksandrowa Łódzkiego. Nie jest to przypadkowa lokalizacja – przemysł włókienniczy w  Aleksandrowie liczy sobie dobrze ponad 100 lat. Mam sentyment do Many Mornings, ponieważ to ich skarpetki zastąpiły mi buty pewnego pięknego dnia.  I uwielbiam Many Mornings za ich skarpetki nie do pary.

Szacun należy się marce za akcję Share a pair.  Kupując parę skarpet, firma przekazuje drugą do domów dziecka, bezdomnym i innym osobom, które nie mogą sobie pozwolić na skarpetki.

Drogie mamy i ciotki, drodzy ojcowie i wujowie: good news – Many Mornings spiknęło się z marką Mrugała i powstała przyjemna linia podkolanówek dla dzieci. Tutaj ją znajdziecie.

www.manymornings.com | ceny: ok. 15-25 zł

Many Mornings skarpetki kolorowe

KABAK

Jak piszą twórcy marki na swojej stronie internetowej, skarpety Kabak projektowane są przez miłych ludzi, by cieszyły i dobrze się nosiły. Ładnie napisane:) Kupując skarpety Kabak macie pewność, że trafia do was produkt wykonany z najwyższej jakości bawełny czesanej. Oznacza to, że skarpetusie są miękkie i przyjemne dla gołej stopy.  Również farbowanie przędzy odbywa się w Polsce – firma Kabak wybiera delikatne barwniki, które nie uczulają za to zapewniają długą żywotność kolorów.

Szczególnie polecam zoologiczną serię skarpetek Kabak, które powstały przy udziale z fundacją PANDA. Część zysków z każdej zakupionej pary trafia do podopiecznych warszawskiego ogrodu zoologicznego. Ja już zamówiłam dla siebie parę – tę dżunglową.

O proszę. Właśnie się dowiedziałam, że Kabak współpracuje też z Warsaw Sawa Design, czyli marką warszawskich pamiątek, o której wspominałam tu tu tu.

www.kabak.com.pl | cena: 15-25 zł

Kabak skarpetki kolorowe

CUP OF SOCK

Skąd nazwa? Od sposobu pakowania skarpetek. Każda para skarpet Cup of sock mieszka w plastikowym kubku kawowym. Nie popieram wprawdzie stosowania opakowań do produktów, które tego nie potrzebują (bo to nieekologiczne), ale twórcy marki podają kilka praktycznych porad, jak można spożytkować kubek po skarpetkach, więc nie będę się czepiać. Myślę, że śmiało można przyznać tej marce tytuł skarpetkowego brandu z największym poczuciem humoru. Cup of sock bawią swoimi wzorami, ale też tekstami na stronie internetowej. Wejdźcie, pooglądajcie, poczytajcie, a uśmiechniecie się:) Skarpetki w kubku są w pełni polskim produktem. Brawo!

www. cupofsock.com| Ceny: 24 – 29 zł

Cup of sock skarpetki

SNEAKY SOCKS

Te skarpetki pokochacie za design, ale także za niższe od konkurencji ceny.  Darzę Sneaky Socks sympatią również za to, że mogę kupić takie same skarpety dla siebie oraz mojego małego Ktosia, bo mają też ofertę dla dzieci.  Sparujemy się z młodym!:)  Przebiegłe (ang. sneaky) skarpety wykonane są z certyfikowanej bawełny z domieszką poliamidu i elastanu.

www.sneakysocks.pl | ceny: 8-17 zł

Sneaky Socks kolorowe skarpetki

MORE

Firma More faktycznie daje more, a dokładniej, daje nam większy wybór. Każdy wzór skarpetek występuje w kilku wersjach kolorystycznych. Bardzo to praktyczne, bo np. lubię cętki, ale niekoniecznie niebieskie. More zapewnia wyselekcjonowaną przędzę, najnowsze technologie, intensywne barwy, komfort i przyjemność noszenia.

www.morefashion.pl | ceny: 17-25 zł

More kolorowe skarpety

NANUSHKI

„Przyjaciół wybiera według charakteru, a skarpety według ich koloru” – powiedział Gary Oldman, a firma Nanushki wzięła to sobie do serca i stworzyła skarpety do wyboru do koloru. Nanoshki proponują skarpety monokolorowe (w kilkudziesięciu barwach) oraz ze wzorami. Wszystkie nadają się na nóżki i podobno skarpety tej marki w 99% przypadków nigdy nie tracą swojej pary podczas prania… Sprawdzę to!;) Cieszę się, że Nanoshki mają też ofertę dla dzieci.

www.nanushki.com | ceny: 7-27 zł

Nanoshki skarpetki kolorowe

SOKKSY

Stare ale jare! Twórcy Sokksów robią w skarpetach już od 20 lat.  Jak sami przyznają, mają fioła zwłaszcza na punkcie jakości oraz wygody skarpet. Stąd Sokksy są bezszwowe, mają delikatny ściągacz oraz wzmocnione palce i piętę. Mój ulubiony wzór Sokksów to para z piernikami toruńskimi. Jeśli szukacie prezentu ślubnego – mają specjalny zestaw dla młodej pary:) Sokksy są piękne i ceny u nich znośniejsze.

www.sokksy.pl | ceny: 16-30 zł

Socksy kolorowe skarpetki

PAN-KROK.PL

Wiecie, że skarpetki powinno się prać na lewą stronę? Pan-krok.pl tak radzi. Nie wiedziałam. Zastosuję się.  O Pan-krok.pl mówią, że to  nie tylko biznes, a ale także inicjatywa, której celem jest zwrócenie uwagi ludzi na to, jak istotnym elementem naszej garderoby są skarpetki. Podpisuję się pod inicjatywą! To, co wyróżnia Pan-krok.pl to krótkie serie, w jakich produkowane są ich modele skarpetek.

www.pan-krok.pl | ceny: 13-15 zł

Pan Krok kolorowe skarpety

PEST

Pest to kolorowa opcja dla sportowców.  Skarpety Pest są grubsze, przez co trwalsze i wygodniejsze, a do tego lepiej oddychają. Chyba sobie do moich nowych wrotek takie sprawię. Jeśli zamówicie skarpetki Pest, zwróćcie uwagę na ich etykiety, które są „własnoręcznie drukowane”  – nie wiem, w sumie co to znaczy (że na domowej drukarce?), ale brzmi intrygująco;)

www.panpest.com | ceny: 29 zł

Pest skarpetki kolorowe

SOCKTOK

Sorry dziewczyny,  ale Socktoki nie są dla nas. Socktok to marka skarpet garniturowych męskich. W takich skarpetach żaden biznesmen ani nawet parlamentarzysta nie będzie się wydawał w swoim garniturze nudny, napuszony ani nadęty. Skarpety Socktok tkane są w okolicach Łodzi. Firma przywiązuje dużą wagę do każdego detalu.  Każda para jest doskonale wykończona i ładnie zapakowana (elegancka bibułka)

www.socktok.pl | ceny: 25 zł

Socktok skarpety kolorowe

SUSHI SOCKS

Najbardziej odjechana inicjatywa skarpetkowa na świecie:) No popatrzcie sami, zestawy skarpetek, które wyglądają jak sushi. Mega! :) Skarpetki sushi również po rozłożeniu przedstawiają kolor i fakturę danej ryby. Pakowane są w identyczne pudełka,w jakich restauratorzy umieszczają prawdziwe sushi. Nie jestem wielką wielbicielką surowych rybek, ale żwawo dołączam do fanklubu sushi skarpet. Takie zwariowane pomysły, czynią ten świat ciekawszym. Sushi skarpetki produkowane są w Łowiczu.

www.jemsushi.pl | ceny: 45 – 220 zł

Sushi socks kolorowe skarpetki

Od dzisiaj skarpetki kupuję tylko tylko z tych źródeł.  Nie są one tanie, ale wolę mieć kilka par pięknych skarpetek, dobrej jakości, stworzonych przez naszych ziomków niż żeby moja szafa pękała od tzw. chińszczyzny, która niszczeje po kilku praniach. I niech mi teraz ktoś powie, że Polska to szarobury kraj. Zaraz malkontentowi zamacham tym tekstem – skoro jest w Polsce tylu twórców i odbiorców kolorowych skarpetek to znaczy, że jesteśmy kolorowym narodem.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

  • Marta Chrząszcz

    Jeszcze są Sox in the Box