Pamiątki z Polski Cyce magnes l
Zwyczajnie

Najbardziej niedorzeczne pamiątki z Polski

Bilety kupione – jesienią jedziemy do Stanów:) Będziemy Ktosia przedstawiać jego amerykańskim przodkom. Nie mogę się doczekać, bo raz, że lubię Amerykę. A drugi, ważniejszy aspekt: czekają tam na nas ludzie, którzy chcą wycałować i wyprzytulać Ktosia, którzy są ciekawi mojego dziecka i zależy im na jego szczęściu. Moje matczyne serce rozpływa się;)

Ok, wracamy z mamolandii na ziemię;)

Do wyjazdu jeszcze ho ho i trochę, ale już ostro wzięłam się za przygotowania do wyprawy. Tematem numer jeden są w tej chwili: pamiątki z Polski. Wiadomo, zawsze miło jakimś nadwiślańskim souvenirem obdarować. Szukam raczej drobiazgów: niezobowiązujących, gustownych, małych i lekkich (te cholerne limity bagażowe). O najfajniejszych pamiątkach z Polski napiszę w kolejnym poście (update: już napisałam!). Ale najpierw muszę się podzielić zgoła innym rodzajem pamiątek…

Po dniu węszenia po straganach i sklepikach z souvenirami na Starówce złapałam się za głowę i stwierdziłam, że ludzka kreatywność i brak poczucia piękna nie znają granic.  Nie mogę wyjść z podziwu, jakie absurdalne pamiątki ludzie wymyślają, jakie pamiątki-dziwactwa ludzie sprzedają, i jakie pamiątki-kulfony ludzie kupują.

Oto najbardziej niedorzeczne pamiątki z Polski, których estetyka lub kuriozalność rozłożyły mnie na łopatki.

UWAGA: jeśli jesteś estetycznym wrażliwcem albo osobą bez poczucia humoru – nie czytaj dalej!

Pamiatka z polski zegar w puszce 2Zegar w puszce z magnesem. Mój zdecydowany faworyt. Cały czas się głowię: jak ktoś wpadł na taki patent? Dlaczego puszka? Dlaczego zegar? Co autor miał na myśli? Czuję, że ten wynalazek ma głębsze znaczenie,  drugie dno. To musi być jakaś wyrafinowana metafora.

 

Pamiatki z Polski cycki

Polskie cycki. Nie wiem, czy Paweł Kukiz ma z tym coś wspólnego, ale wygląda na to, że  p i e r s i  to symbol Polski;) A może to nawiązanie do  „My Słowianie„…?

 

 

 

Polskie pamiatki piersi 2

 

Jeszcze więcej polskich cycków. A jeśli chcecie  jeszcze-jeszcze więcej, to tu se łobejzycie cycki góralki za 7 zł.  Dla równowagi genderowej: pikne jaja górala w tej samej cenie.

 

 

 

Pamiatki z polski zestaw pijaka 1

 

Zestaw małego alkoholika. Polska wódka to nasza narodowa duma. Niemniej, ilość kiczowatych pamiątek związanych z piciem przywołuje mi na myśl nie szlachetne trunki, ale ostre chlanie, polaczka-pijaczka oraz statystyki o pijanych kierowcach na polskich dogach.

Pamiątki z Polski otwieracz Chopin

 

Pomnikowy otwieracz. Oferta otwieraczy do butelek też na bogato. Najbardziej ubodła moje oko kolekcja „pozłacanych” narodowych pomników.

pamiatki z polski otwieracze2

 

 

 

 

 

 

 

 

Pomnikowych otwieraczy ciąg dalszy. I tak np.: Żywca możesz otworzyć Pałacem Kultury, Lecha Pomnikiem Małego Powstańca, Perłę Syrenką a Tyskie Kolumną Zygmunta.

 

 

 

 

 

 

 

Pamiatki z Polski syrenka kufel magnesfangift.pl popielniczka

 

Syrenka w piwnej pianie. Nie sposób przywołać wszystkich browarnych pamiątek z Polski, jakie królują na straganach z souvenirami. Ale jeszcze tą jedną chciałam się podzielić. Magnesik taki. Bo Syrenka, jak rybka, lubi pływać.

 

 

 

Narodowe popielniczki. Skoro już jesteśmy w temacie używek: małe co nieco dla palaczy. (zdj. www.fangift.pl)

Pamiatki z Polski zestaw karciany

 

 

 

 

 

 

 

 

Hardcore’owy zestaw rozrywkowy. Znaleziony w internecie zestaw karciany . Dla tych co lubią hazard, wódkę, szlugi i Polskę rzecz jasna. (zdj. www.pamiatki.pl)

Pamiatki z Polski JPII

 

 

 

 

Jot Pe Dwa. Dobrze, że Karol Wojtyła miał poczucie humoru, dystans do własnej osoby i umiał po chrześcijańsku wybaczać. Inaczej biedny przewracałby się w grobie patrząc zza światów na kiczowate pamiątki z jego sylwetką.

 

 

Pamiątki z Polski ścieryŚciery. Nic dodać nic ująć. Albo nie, dodam jeszcze: rękawicę kuchenną –> patrz niżej.

 

Pamiątki z Polski rękawice

 

 

 

 

 

 

 

 

Rękawica kuchenna. Pamiętajcie mężowie, tak samo jak nie kupujemy żonie garów na urodziny, tak samo nie przywozimy rękawicy kuchenne z wycieczki zagranicznej!

Pamiątki z Polski bursztyn okulary

 

 

 

 

 

 

Drewniane okulary z Warszawy z bursztynem. Kolejny souvenir z głębszym przesłaniem, którego nie kumam.

Pamiątki z Polski pasek do spodni

 

 

 

 

Pasek do spodni. Bo w Polsce tyle atrakcji, że aż gacie z tyłka spadają.

 

Pamiątka z Polski Matrioszka

 

 

 

 

 

 

 

 

Matrioszka. Rosyjska matrioszka i napis po angielsku. Prawdopodobnie made in China.

 

 

 

 

 

 

 

Czy to wszystko? Absolutnie nie.

Ale nie chcę już więcej;)

Previous Post Next Post

You Might Also Like