Warsaw Design 2
Zwyczajnie

Najfajniejsze pamiątki z Polski i Warszawy

Jak pisałam ostatnio, przygotowania do jesienno-zimowej wyprawy do Stanów (juhuu!:]) zaczęłam od gromadzenia souvenirów. Potrzebujemy uzbierać porządny wór z pamiątkami: wystarczą pierdółki, ale mają być ładne, błyskotliwe i nowoczesne.

Lubię polski folklor, ale chciałabym w tym roku uniknąć Cepelii i wzorów łowickich.  W tym roku wręczając nawet głupi magnes chciałabym pokazać Polskę XXI wieku, Polskę, w której mieszkają zdolni, kreatywni ludzie, Polskę, która jest sexy. Wielu Amerykanów kojarzy naszą historię i tradycje, ale nie zdaje sobie sprawy z polskiej teraźniejszości, z tego że jesteśmy fajnym, przebojowym, dynamicznie się rozwijającym krajem europejskim. Pamiątek z takim oto podtekstem potrzebuję:)

Pierwszy etap poszukiwań nowoczesnych pamiątek from Poland / from Warsaw zakończyłam klęską i facepalmem – na straganach i sklepikach Starego Miasta królują kicz, nuda, tandeta.  Jeśli są rzeczy ładne, to na ludowo, a tego, jak wspominałam, nie chcę. Drugi etap poszukiwań przeniosłam więc do… Internetu. Bingo. Znalazłam. Dokładnie takie pamiątki, jakich potrzebowałam. Dzielę się moimi znaleziskami, bo dobrem trzeba się dzielić.

Pamiątki by MALU STUDIO

Tutaj zamierzam zaopatrzyć się w drobiazgi dla dzieciaków: dowcipne i estetyczne kolorowanki, gry memory. Chociaż breloczki i pieczątki z czystym sumieniem można wręczyć też dorosłym. Najbardziej do gustu przypadły mi tekturowe pajacyki do składania. Można sobie zrobić własną Królową Marysieńkę albo Króla Zygmunta. Dużą zaletą souvenirów od Malu Studio jest ich dwujęzyczność –  wszystkie opisy, instrukcje są po polsku i angielsku. Lubię to & Like it.

Ceny: 17 – 34 zł | www.malustudio.pl

Malu Studio Pamiatki

Magnesy by POLAND IS CRAZY

Designerskie, kolorowe magnesy z przymrużeniem oka to będzie mój tegoroczny souvenirowy must have ;) Będę katować Amerykańców chrząszczem co brzmi w trzcinie;)

Ceny:8-16 zł  | www.poland-is-crazy.com

Magnesy Poland is Crazy

Pamiątki by PRIMA SORT

Urzekły mnie ich magnesy z kultowymi samochodami PRL – fajne, nie?:) Większość pamiątek od Prima Sort to upominki warszawskie. Mają na składzie: lusterka (osobiście nie jestem fanką wręczania lusterek, dziwny podarek…), kubki (też nie przepadam), przypinki (sprawdzają się jako gifty dla nastolatków).

Ceny: 10-35 zł | www.prima-sort.webs.com

Pamiątki Prima Sort

 

Tatuaże by LADY TATU

„Naszą markę dedykujemy wszystkim, którzy mają poczucie humoru, lubią bawić się modą i otaczać pięknymi przedmiotami” – to marka dla mnie!  Zamówiłam już kilka tatuaży z polskimi / warszawskimi motywami dla amerykańskich przyjaciół + kilka z neutralnymi motywami dla… mnie;) Są urocze! Lady Tatu oferuje także prasowanki i plakaty – też pikne.

Cena: 9 zł – 48 zł (plakaty) | www.ladytatu.com

Pamiątki Lady Tatu

Pamiątki by HELLO WAWA

Wyobrażacie sobie młynek do pieprzu i deskę do krojenia w kształcie Pałacu Kultury? Nie musicie sobie tego wyobrażać, możecie to kupić. Jest też tekturowy model PKiN do samodzielnego złożenia, papierowa mini Warszawa do wycięcia i pokolorowania, notesy i bardziej tradycyjne: magnesy, kubki, t-shirty, torby.

Ceny: 10-100 zł | www.hellowawa.pl

Pamiątki Hello Wawa

Pamiątki od WARS SAWA DESIGN

Rządzą stołeczne skarpety i syrenkowa wycinanka ubieranka. Co jeszcze tam mają? Oczywiście magnesy, nieoczywiście: notesy, czarno-białe, PRL-owskie pocztówki i plakaty. Na kartkach i plakatach napisy po angielsku, więc w sam raz dla moich Amerykanów;)

Ceny: 3-38 zł | Wars Sawa Deign na Fb

Pamiątki Warsaw DesignPamiątki Warsaw Design2

Pamiątki od WARSAW SLOW DESIGN

To chyba najbardziej pomysłowe i artystyczne z pamiątek. Podstawki korkowe ze wzorami z warszawskich kamienic – rewelacja. Podobnie jak podkładki z warszawskimi neonami czy magnesy ze stołeczną komunikacją miejską. Na pewno zakupię Brudnopis Warszawski czyli zeszyt z nietuzinkowymi fotami stolicy , który zachęca do zwiedzania Warszawy i do robienia z niej notatek.

Ceny: 6-45 zł | www.warsawslowdesign.com

Pamiątki Warsaw Slow Design

Sporo tego. Jest w czym wybierać. Z pustymi rękami do Ameryki nie pojadę;)

Previous Post Next Post

You Might Also Like